LMXS101DN220LTAS
Part Number:
LMXS101DN220LTAS
Description:
FIXED IND 22UH 2.9A 73 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.9 A
DC Resistance (DCR) :
73mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%