LMXS131JM470FTAS
Part Number:
LMXS131JM470FTAS
Description:
FIXED IND 47UH 2.7A 64 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.7 A
DC Resistance (DCR) :
64mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.309" (7.85mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%