LMXN1310M4R7CTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
LMXN1310M4R7CTAS
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 4.7UH 36 MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.2A
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.250" (6.35mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.520" L x 0.390" W (13.20mm x 9.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%