LMXS0704M680DTAS
Part Number:
LMXS0704M680DTAS
Description:
FIXED IND 68UH 400MA 290MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Q @ Freq :
40 @ 100kHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%