LMXN1310M680CTAS
Part Number:
LMXN1310M680CTAS
Description:
FIXED IND 68UH 220 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.250" (6.35mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.520" L x 0.390" W (13.20mm x 9.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%