CIH03Q3N6SNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CIH03Q3N6SNC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.6NH 270MA 300MOHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
270 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7.7GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
3.6 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
16 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.3nH