CIH03Q22NJNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CIH03Q22NJNC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22NH 130MA 1.29OHM SMD
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
130 mA
DC Resistance (DCR) :
1.29Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
10 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%