CIH05T1N5CNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CIH05T1N5CNC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5NH 300MA 130MOHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.5 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.2nH