CIH05T1N8CNC
Part Number:
CIH05T1N8CNC
Description:
FIXED IND 1.8NH 300MA 140MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.2nH