CIH05T4N7CNC
Part Number:
CIH05T4N7CNC
Description:
FIXED IND 4.7NH 300MA 240MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
4.7 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.2nH