CIH10T1N8SNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CIH10T1N8SNC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.8NH 800MA 100MOHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.3nH