CIH10T6N8JNC
Part Number:
CIH10T6N8JNC
Description:
FIXED IND 6.8NH 700MA 220MOHM SM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%