CIH10T39NJNC
Part Number:
CIH10T39NJNC
Description:
FIXED IND 39NH 400MA 600MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
39 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%