CIH10TR12JNC
Part Number:
CIH10TR12JNC
Description:
FIXED IND 120NH 300MA 1.2OHM SMD
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
500MHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
120 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%