CIG10W1R0MNC
Part Number:
CIG10W1R0MNC
Description:
FIXED IND 1UH 950MA 200 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
950 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%