CIG10W4R7MNC
Part Number:
CIG10W4R7MNC
Description:
FIXED IND 4.7UH 620MA 500MOHM SM
Current Rating (Amps) :
620 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%