CIG21W1R0MNE
Part Number:
CIG21W1R0MNE
Description:
FIXED IND 1UH 1.05A 133 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
133mOhm
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%