CIG21W2R2MNE
Part Number:
CIG21W2R2MNE
Description:
FIXED IND 2.2UH 810MA 200MOHM SM
Current Rating (Amps) :
810 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%