CIG21L4R7MNE
Part Number:
CIG21L4R7MNE
Description:
FIXED IND 4.7UH 750MA 260MOHM SM
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
260mOhm
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%