CIG22L3R3MNE
Part Number:
CIG22L3R3MNE
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.2A 100MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
100mOhm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance :
±20%