CIG32W1R0MNE
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Part Number:
CIG32W1R0MNE
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1UH 1.5A 60 MOHM SMD
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.7A
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%