CIH03T3N6SNC
Part Number:
CIH03T3N6SNC
Description:
FIXED IND 3.6NH 200MA 300MOHM SM
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
3.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.3nH