CIH03T6N8JNC
Part Number:
CIH03T6N8JNC
Description:
FIXED IND 6.8NH 150MA 480MOHM SM
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.1GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
5.5 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%