CIH03T18NJNC
Part Number:
CIH03T18NJNC
Description:
FIXED IND 18NH 100MA 900MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
6 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%