GLN3R3KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
GLN3R3KAT1A
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 350MA 1.29OHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
350 mA
DC Resistance (DCR) :
1.29Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.117" (2.97mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.245" L x 0.133" W (6.22mm x 3.38mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%