GLN6R0KAT1A
Part Number:
GLN6R0KAT1A
Description:
FIXED IND 6UH 236MA 2.85 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
236 mA
DC Resistance (DCR) :
2.85Ohm
Height - Seated (Max) :
0.117" (2.97mm)
Inductance :
6 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.245" L x 0.133" W (6.22mm x 3.38mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%