LMXN1915M680CTAS
Part Number:
LMXN1915M680CTAS
Description:
FIXED IND 68UH 130 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.5A
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%