CTVP14F-7801
Part Number:
CTVP14F-7801
Description:
78.4UH SMD 6 WINDING TRANSFORMER
Current - Saturation (Isat) :
100mA
Current Rating (Amps) :
90 mA
DC Resistance (DCR) :
1.26Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.307" (7.80mm)
Inductance :
78.4 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±30%