CIG10W2R2MNC
Part Number:
CIG10W2R2MNC
Description:
FIXED IND 2.2UH 750MA 300MOHM SM
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%