CIG21L1R5MNE
Part Number:
CIG21L1R5MNE
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.05A 140MOHM SM
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%