CTVP15F-1311
Part Number:
CTVP15F-1311
Description:
132UH SMD 6 WINDING TRANSFORMER
Current - Saturation (Isat) :
70mA
Current Rating (Amps) :
130 mA
DC Resistance (DCR) :
970mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
132 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±30%