CIGT201608EM1R0MNE
Part Number:
CIGT201608EM1R0MNE
Description:
FIXED IND 1UH SMD
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%