CIGT201608EM1R5SNE
Part Number:
CIGT201608EM1R5SNE
Description:
FIXED IND 1.5UH SMD
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±0.3nH