CIGT201608HMR24MNE
Part Number:
CIGT201608HMR24MNE
Description:
FIXED IND 240NH SMD
Inductance :
240 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±20%