CIGT201610UH2R2SNE
Part Number:
CIGT201610UH2R2SNE
Description:
FIXED IND 2.2UH SMD
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±0.3nH