CTVF-0-820K-03
Part Number:
CTVF-0-820K-03
Description:
82UH RADIAL POWER INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
2.8 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Inductance :
82 µH
Inductance Frequency - Test :
15.75 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.500" Dia (12.70mm)
Tolerance :
±10%