CTVF-0-150K-10
Part Number:
CTVF-0-150K-10
Description:
15UH RADIAL POWER INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
9.8 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Height - Seated (Max) :
1.000" (25.40mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
15.75 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.520" Dia (13.20mm)
Tolerance :
±10%