CTVF-0-221K-03
Part Number:
CTVF-0-221K-03
Description:
220UH RADIAL POWER INDUCTOR
In Stock:
105
Current Rating (Amps) :
2.1 A
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Height - Seated (Max) :
1.201" (30.50mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
15.75 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.551" Dia (14.00mm)
Tolerance :
±10%