CTVF-0-330K-12
Part Number:
CTVF-0-330K-12
Description:
33UH RADIAL POWER INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
11.3 A
DC Resistance (DCR) :
17mOhm Max
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
15.75 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.701" Dia (17.80mm)
Tolerance :
±10%