CTVF-0-220K-10
Part Number:
CTVF-0-220K-10
Description:
22UH RADIAL POWER INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
13 A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
15.75 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.661" Dia (16.80mm)
Tolerance :
±10%