CTMMP8751F-330M
Manufacturer:
Central Technologies
Part Number:
CTMMP8751F-330M
Category:
Fixed Inductors
Description:
SMD Shielded Power Inductor
Manufacturer :
Central Technologies
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
10.5 A
DC Resistance (DCR) :
15.4mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%