CTMMP8751F-470M
Part Number:
CTMMP8751F-470M
Current Rating (Amps) :
10.5 A
DC Resistance (DCR) :
17.7mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
47 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%