CTDAS0910AF-220M
Manufacturer:
Central Technologies
Part Number:
CTDAS0910AF-220M
Category:
Fixed Inductors
Description:
SMD SHLD PWR INDUCTOR FOR DIG AM
In Stock:
25
Manufacturer :
Central Technologies
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.3A
Current Rating (Amps) :
3.5 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Supplier Device Package :
Horizontal, 4 PC Pad
Tolerance :
±20%