CTDR6F-681K
Part Number:
CTDR6F-681K
Current - Saturation (Isat) :
10.3A
Current Rating (Amps) :
11.4 A
DC Resistance (DCR) :
94mOhm Max
Height - Seated (Max) :
1.500" (38.10mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.000" Dia (50.80mm)
Tolerance :
±10%