L0603R82AHLTR
Part Number:
L0603R82AHLTR
Description:
FIXED IND 0.82NH 700MA 50MOHM SM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
20GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
0.82 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.05nH