L06031R0AHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
L06031R0AHLTR
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1NH 700MA 60 MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
20GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
1 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
25 @ 450MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.05nH