L06032R2AHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
L06032R2AHLTR
Description:
FIXED IND 2.2NH 1A 80 MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.05nH