L06033R9BHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
L06033R9BHLTR
Description:
FIXED IND 3.9NH 500MA 120MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
25 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.1nH