L06034R7BHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
L06034R7BHLTR
Description:
FIXED IND 4.7NH 500MA 150MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
4.7 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
23 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.1nH