L06036R8BHLTR
Part Number:
L06036R8BHLTR
Description:
FIXED IND 6.8NH 300MA 300MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.71mm)
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
450 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
23 @ 450MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.1nH